Положення VII Міжнародного проєкту-конкурсу "Тарас Шевченко єднає народи'' - 2022

10.02.2022

ПОЛОЖЕННЯ

про Міжнародний Проєкт-Конкурс

«ТАРАС ШЕВЧЕНКО ЄДНАЄ НАРОДИ»

Засновники й організатори Міжнародного проєкту-конкурсу

Міжнародний Проєкт-Конкурс «Тарас Шевченко єднає народи» (далі - Проєкт) започатковано Послом Миру, Президентом Міжнародної ліги «Матері і сестри - молоді України», Народною артисткою України Галиною Гілярівною Яблонською.

У 2022 році він проводиться в період березень-листопад у форматі «Україна-Світ» за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства Освіти і науки України, Українського інституту, Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, Національної Ради жінок України, Бібліотеки з питань мистецтв імені М.П. Бажана, Шевченківського Національного заповідника в м. Каневі, Національного музею Тараса Шевченка, Товариства «Знання» України, Всеукраїнської інноваційно-освітньої платформи «Сходи в Майбутнє», Видавництва «САМІТ-КНИГА» та інших партнерських організацій.

Координати контакт-центру Оргкомітету Проєкту:

Тел.: (+38) 068 709 51 46; +38 095 430 70 58

е-mail: shevchenkocontest@gmail.com

Основний задум створення Міжнародного Проєкту

Ідея виходу Пророка української нації на світовий рівень є близькою не лише українцям, а й іншим народам. Тематика і глибина його творів викликає відгук у душах людей різних національностей. Недаремно твори Шевченка перекладені на понад 150 мов світу, йому зведено близько 1400 пам'ятників у різних країнах.

Мета Проєкту

Сприяти входженню України у світовий інформаційний простір та формуванню усвідомленого позитивного ставлення до ідеалів та цінностей української нації у планетарному вимірі.

Основні Цілі та Завдання Проєкту

Через Проєкт, як вияв культурної дипломатії:

  • Посилити не лише культурну, але і політичну та економічну співпрацю між Україною та народами світу.
  • Сприяти зміцненню позицій України у світовому інформаційному просторі.
  • Залучити до Проєкту якомога ширше коло різномовних учасників, особливо молоді, з різних країн світу.
  • Активізувати світове українство до творчої, організаційної та економічної співпраці з Україною.
  • Популяризувати творчість генія світового рівня, Пророка української нації.
  • Заохотити представників літературно-поетичної еліти різних етносів до перекладу Шевченкових творів.
  • У форматі «Діалог Культур» надати можливість виконавцеві прочитання, крім поезії Шевченка, твору свого національного світоча.
  • Зацікавити учасників Проєкту театралізованими інсценізаціями за творами Тараса Шевченка.
  • Сприяти патріотичному вихованню молоді в Україні та миру і злагоді між народами.

Умови та порядок проведення Конкурсу в рамках Проєкту

  • Підготовчий етап:

Для ефективного забезпечення проведення Конкурсу Центральний Оргкомітет (ЦОК) рекомендує місцевим ініціативним групам у різних країнах світу й областях України створювати місцеві організаційні комітети (далі - МОК), які забезпечуватимуть координацію та проведення І та ІІ етапів Проекту на місцях.

!!! Реєстрація МОК здійснюється за посиланням

cutt.ly/cOVekik

  • Перший етап, приурочений до річниці з дня народження Тараса Шевченка, заплановано провести у березні ініціативними організаційними групами в різних країнах світу. Він передбачає проведення по усьому світу мистецьких виступів або флешмобів (бажано біля пам'ятників, погрудь або портретів Тараса Шевченка) з висвітленням заходів в ЗМІ та соціальних мережах з наданням в ЦОК посилань на джерела публікацій.

Його проведення не потребує реєстрації учасників в МОК

  • Другий (відбірковий) етап, приурочений до річниці викупу Тараса Шевченка з кріпацтва, проходитиме у квітні . Він передбачає проведення відбіркових конкурсів силами МОК у різних країнах світу. Переможці другого етапу представлятимуть свою країну на ІІІ етапі у м. Києві, про що МОК повідомляє до 10 травня ЦОК.

  • Третій, заключний етап, приурочений до повернення Тараса Шевченка в Україну, проводитиметься у травні у м. Києві (орієнтовно 21-24 травня).

Враховуючи різноманітну ситуацію по усьому світові з коронавірусною хворобою та загрозою вторгнення ворога в Україну, ЦОК пропонує МОК та тим учасникам, які не зможуть взяти участь у Конкурсі з березня по травень, інший варіант реєстрації та участі у Проєкті, що відображено нижче.

  • Перший етап триватиме до липня (включно) 2022 р.

  • Другий (відбірковий) етап продовжиться до серпня (включно) 2022 р. У такому разі МОК повідомляє ЦОК про переможців у своїх країнах до 10 вересня.

  • Третій (заключний) етап переноситься на жовтень 2022 р.

!!! Україну на ІІІ етапі представлятимуть також переможці XXVІІ-го Всеукраїнського відкритого конкурсу читців ім. Т. Шевченка, у якому братимуть участь українці та представники національних спільнот, котрі проживають в Україні.

!!! Про точну дату і місце проведення ІІІ-го етапу Проєкту (у травні та (за необхідності) у жовтні 2022 р.) буде повідомлено МОК та учасників-фіналістів додатково.

Реєстрація учасників та взаємодія МОК з ЦОК

Реєстрація всіх учасників є обов'язковою.

Реєстрація учасників - переможців ІІ етапу конкурсів у різних країнах світу та усіх виконавців творів Шевченка іноземними мовами в Україні - здійснюється МОК не пізніше 10 травня 2022 року (або до 10 вересня у випадку із продовженням ІІ-го етапу до серпня) на офіційному сайті Проєкту shevchenkoup-new.com

(деталі в додатках).

Реєстрація переможців з України - виконавців творів Шевченка - здійснює Оргкомітет XXVІІ-го Всеукраїнського відкритого конкурсу читців ім. Т. Шевченка на офіційному сайті Проєкту.

МОК взаємодіють з ЦОК за допомогою електронної адреси: shevchenkocontest@gmail.com

Акцент на мовне різноманіття. Діалог культур

До участі у Проєкті запрошуються представники різних країн і національностей, мовою яких перекладено поезію Шевченка. Вітаються виступи представників української діаспори мовою оригіналу або мовами країн світу, як і учасників від України іноземними мовами. Вікових обмежень не встановлено.

У форматі «Діалог Культур», крім виконання твору Шевченка, заохочується читання одного з творів свого національного світоча, близького за духом Шевченкові (мовою оригіналу або українською).

Номінації Проєкту

Виступи учасників Проєкту оцінюються журі за такими напрямами:

1. Номінація «Наживо» _- читана, співана, інсценізована поезія Шевченка мовами світу, включаючи «Діалог Культур».

Взаємодія з ЦОК зареєстрованих учасників номінації «Наживо» здійснюється за допомогою електронної адреси: shevchenkocontest@gmail.com

2. Номінація «Відеоформат» - відеозаписи читаної, співаної, інсценізованої поезії Шевченка мовами світу, включаючи «Діалог Культур».

Взаємодія з ЦОК зареєстрованих учасників номінації «Відеоформат» здійснюється за допомогою електронної адреси: shevchenkocontest@gmail.com

3. Номінація «Мій Шевченко». Номінацію розділено на чотири підномінації:

3.1 «Мій Шевченко: Літературний» - авторські прозові та поетичні твори.

Взаємодія з ЦОК зареєстрованих учасників підномінації «Мій Шевченко: Літературний» здійснюється за допомогою електронної адреси: shevchenkocontest@gmail.com

3.2 «Мій Шевченко у художньо-прикладному втіленні» - образотворче мистецтво, графіка, вишивка, фотомистецтво, декоративно-прикладне мистецтво.

Взаємодія з ЦОК зареєстрованих учасників підномінації «Мій Шевченко у художньо-прикладному втіленні» здійснюється за допомогою електронної адреси: shevchenkocontest@gmail.com

3.3 «Мій Шевченко: Музично-театральний» - музичні твори та театральні постановки на Шевченкову тематику.

Взаємодія з ЦОК зареєстрованих учасників підномінації «Мій Шевченко: Музично-театральний» здійснюється за допомогою електронної адреси: shevchenkocontest@gmail.com

3.4 «Мій Шевченко: Науково-дослідницький» - науково-дослідницька робота.

Взаємодія з ЦОК зареєстрованих учасників підномінації «Мій Шевченко: Науково-дослідницький» здійснюється за допомогою електронної адреси: shevchenkocontest@gmail.com

4. Номінація «Поза часом» _ _ - _ визначні шевченківські акції,підготовка яких виходить за межі часових параметрів конкурсу (переможці визначаються упродовж року).

Взаємодія з ЦОК зареєстрованих учасників номінації «Поза часом» здійснюється за допомогою електронної адреси: shevchenkocontest@gmail.com

5. Номінація «Поклик серця __ » _ - прижиттєві здобутки, натхненні Шевченком або героями його творів (переможці визначаються упродовж року).

Взаємодія з ЦОК зареєстрованих учасників номінації «Поклик серця» здійснюється за допомогою електронної адреси: shevchenkocontest@gmail.com

6. Номінація «Пам'ять __ » _ - відзнака особистостей, які вже відійшли у вічність, проте залишили нащадкам творчі надбання, натхненні генієм Тараса Шевченка (переможці відзначаються упродовж року).

Взаємодія з ЦОК зареєстрованих учасників номінації «Пам'ять» здійснюється за допомогою електронної адреси: shevchenkocontest@gmail.com

Корисні посилання

Офіційна сторінка Проєкту в Facebook: facebook.com/ShevchenkoUnitesPeoples

Офіційний веб-сайт Проєкту: shevchenkoup-new.com

Офіційний канал Проєкту на Youtube: youtube.com/channel/UCxIZeP3GjShPyajpV-N2BRA

Ресурси, які містять переклади творів Шевченка мовами світу і відомості про них:

  • kanevala.narod.ru/zapovit.htm
  • chtyvo.org.ua/authors/Shevchenko
  • kobzar.ua/site/main

Журі Проєкту

До складу компетентного журі відповідно до номінацій входять визначні діячі культури: мистецтво-, літературо- та театрознавці, актори, художники, письменники, перекладачі, журналісти, дослідники, культурні, громадські діячі України та переможці ІІІ (міжнародного) етапу Проєкту попередніх років. Головний критерій оцінювання робіт: глибина розкриття Шевченкового Слова та втілення духу його творів (загальний перелік критеріїв для кожної з номінацій в додатках до цього Положення).

Результати Проєкту

Імена переможців Проєкту у номінаціях «Наживо», «Відеоформат», «Мій Шевченко» (визначаються за результатами заключного ІІІ етапу Проєкту), переможці у номінації «Поза часом», «Поклик серця» та «Пам'ять» (визначаються упродовж року), детальні фото- та відеозвіти про учасників конкурсу оприлюднюються на офіційній сторінці Проєкту у Facebook, офіційному веб-сайті Проєкту, офіційному каналі Проєкту на Youtube, вебресурсах медіа-партнерів, у періодичних та інших друкованих виданнях в Україні та за кордоном.

Відзнаки Проєкту

Умовами конкурсу в зазначених номінаціях передбачено такі нагородні відзнаки: Диплом «ГРАН-ПРІ» (золота медаль), Диплом І СТУПЕНЯ (срібна медаль), Диплом ІІ СТУПЕНЯ (бронзова медаль), Диплом ІІІ СТУПЕНЯ (без медалі), Диплом «МИСТЕЦЬКА НАДІЯ» (заохочувальний подарунок); а також Грамоти за участь - кожному учаснику ІІІ етапу Проєкту і Подяки активістам Проєкту - у паперовому та електронному вигляді, залежно від способу участі. Для позаконкурсних номінацій «Поза часом», «Поклик серця» та «Пам'ять» передбачено спеціальні відзнаки.

Вручення нагородних відзнак

Особисто. Грамоти вручаються одразу після виступу всім учасникам номінацій «Наживо» та «Мій Шевченко», які брали участь у конкурсі особисто; дипломи переможців - під час урочистого концерту-закриття ІІІ етапу Проєкту, а також впродовж наступних пам'ятних і мистецьких заходів (за окремим графіком).

Дистанційно. У решті випадків нагородні відзнаки передаються контактним особам, координати яких зазначені у заявках, дипломатичною поштою або за допомогою традиційних засобів поштового зв'язку. Перед відправленням нагородних відзнак у країни світу вони попередньо скануються, а їхні фотокопії надсилаються на електронні адреси учасників, які зазначені у заявках. Грамоти за участь дистанційним учасникам надсилаються на електронні адреси - для подальшого самостійного друку учасниками або членами МОК.

Відшкодування видатків

Видатки на відрядження учасників Проєкту ЦОК та МОК не відшкодовуються. За потреби на відрядний лист учасника та особи, яка його супроводжує, ставиться печатка, що засвідчує прибуття учасника на е проведення конкурсу та його відбуття після завершення творчих заходів.

Додатки до Положення

Додаток 1. Рекомендації організаційного і творчого характеру від засновниці Проєкту.

Додаток 2 Сутність діяльності МОК. Етапи формування та порядок взаємодії з ЦОК.

Додаток 3 Що варто знати учаснику Проєкту та правила подання матеріалів.

Додаток 4 Здобутки конкурсу попередніх років (звітні дані: мова і країни).

Додатки до Положення розміщені на офіційному сайті Проєкту: shevchenkoup-new.com

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати