Положення VIIІ Міжнародного проєкту-конкурсу "Тарас Шевченко єднає народи'' 2023

10.03.2023

Засновники й організатори Міжнародного проєкту-конкурсу

Міжнародний Проєкт-Конкурс «Тарас Шевченко єднає народи» (далі - Проєкт) започатковано Послом Миру, Президентом Міжнародної ліги «Матері і сестри - молоді України», Народною артисткою України Галиною Гілярівною Яблонською.

Проєкт проводиться у форматі «Україна – Світ» за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства Освіти і науки України, Українського інституту, Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, Національної Ради жінок України, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Бібліотеки з питань мистецтв імені М.П. Бажана, Шевченківського Національного заповідника в м. Каневі, Національного музею Тараса Шевченка, Товариства «Знання» України, Всеукраїнської інноваційно-освітньої платформи «Сходи в Майбутнє», Видавництва «САМІТ-КНИГА» та інших партнерських організацій.

Основний задум створення Міжнародного Проєкту

Ідея виходу Пророка української нації на світовий рівень є близькою не лише українцям, а й іншим народам. Тематика і глибина його творів викликає відгук у душах людей різних національностей. Недаремно твори Шевченка перекладені на понад 150 мов світу, йому зведено близько 1400 пам'ятників у різних країнах.

Мета Проєкту

Сприяти входженню України у світовий інформаційний простір та формуванню усвідомленого позитивного ставлення до ідеалів та цінностей української нації у планетарному вимірі.

Основні цілі та завдання Проєкту

Через Проєкт, як вияв культурної дипломатії:

1. Посилити не лише культурну, але і політичну та економічну співпрацю між Україною та народами світу.

2. Сприяти зміцненню позицій України у світовому інформаційному просторі.

3. Залучити до Проєкту якомога ширше коло різномовних учасників, з різних країн світу.

4. Активізувати світове українство до творчої, організаційної та економічної співпраці з Україною.

5. Популяризувати творчість генія світового рівня, Пророка української нації.

6. Заохотити представників літературно-поетичної еліти різних етносів до перекладу Шевченкових творів.

7. У форматі «Діалог Культур» надати можливість виконавцеві прочитання, крім поезії Шевченка, твору свого національного світоча.

8.Зацікавити учасників Проєкту театралізованими інсценізаціями за творами Тараса Шевченка.

9. Сприяти патріотичному вихованню молоді в Україні та миру і злагоді між народами.

Умови та порядок проведення Конкурсу в рамках Проєкту:

Головною умовою для участі в конкурсі є обов'язкова реєстрація учасників за посиланням:


Реєстрація триває до 1 серпня 2023 року, підсумки конкурсу будуть оголошені 24 серпня.

Номінації Проєкту: 1. Номінація «Відеоформат читаної та співаної поезії» - відеозаписи читаної, співаної, інсценізованої поезії Шевченка мовами світу, включаючи «Діалог Культур». 2. Номінація «Мій Шевченко». Номінацію розділено на чотири підномінації: 2.1 «Мій Шевченко: Літературний» - авторські прозові та поетичні твори присвячені Шевченко. 2.2 «Мій Шевченко у художньо-прикладному втіленні» - образотворче мистецтво, графіка, вишивка, фотомистецтво, декоративно-прикладне мистецтво. 2.3 «Мій Шевченко: Музично-театральний» - музичні твори та театральні постановки на Шевченкову тематику. 2.4 «Мій Шевченко: Науково-дослідницький» - науково-дослідницька робота. 3. Номінація «Поза часом» _ визначні шевченківські акції,підготовка яких виходить за межі часових параметрів конкурсу (переможці визначаються упродовж року). 4. Номінація «Поклик серця» - прижиттєвіздобутки, натхненні Шевченком або героями його творів (переможці визначаються упродовж року). 5. Номінація «Пам'ять» - відзнака особистостей, які вже відійшли у вічність, проте залишили нащадкам творчі надбання, натхненні генієм Тараса Шевченка (переможці відзначаються упродовж року). 6. «Свою Україну любіть» - здобутки та діяльність присвячені Україні, волонтерство.

Журі Проєкту

До складу компетентного журі відповідно до номінацій входять визначні діячі культури: мистецтво-, літературо- та театрознавці, актори, художники, письменники, перекладачі, журналісти, дослідники, культурні, громадські діячі України та володарі Гран-Прі попередніх років. Головний критерій оцінювання робіт: глибина розкриття Шевченкового Слова та втілення духу його творів.

Результати Проєкту

Імена переможців Проєкту у номінаціях «Наживо», «Відеоформат», «Мій Шевченко» (визначаються за результатами заключного етапу Проєкту), переможці у номінації «Поза часом», «Поклик серця» та «Пам'ять» (визначаються упродовж року), детальні фото- та відеозвіти про учасників конкурсу оприлюднюються на офіційній сторінці Проєкту у Facebook, офіційному веб-сайті Проєкту, офіційному каналі Проєкту на Youtube, вебресурсах медіа-партнерів, у періодичних та інших друкованих виданнях в Україні та за кордоном.

Відзнаки Проєкту

Умовами конкурсу в зазначених номінаціях передбачено такі нагородні відзнаки: Диплом «ГРАН-ПРІ» , Диплом І СТУПЕНЯ, Диплом ІІ СТУПЕНЯ, Диплом ІІІ СТУПЕНЯ , Диплом «МИСТЕЦЬКА НАДІЯ»; Вручення нагородних відзнак: Дипломи переможці отримують в електронному вигляді на електронну адресу, яка вказана в реєстраційній формі.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати