ПОЗА ЧАСОМ - 2018

10.12.2018

Цю сторінку присвячено відзнакам масштабних Шевченківських акцій, що потребують тривалої підготовки.

У 2017 році оргкомітетом проекту-конкурсу започатковано позаконкурсну номінацію "ПОЗА ЧАСОМ" та вже відзначено Гран-Прі перших номінантів.

У 2018 році добірка переможців така.

Гран-Прі - 2018

1. Мирослава Туркало (Департамент з питань культури, національностей і релігій Львівської ОДА) за організацію наймасовішого хорового виконання творів на слова Шевченка. 09.03.2018 у м. Львові на пр.Свободи біля пам"ятника Тарасу Шевченка о 12.00 сорок два хори (1080 осіб-учасників) виконали пісні на слова Тараса Шевченка "Заповіт", "Думи мої", "Реве та стогне", що становить рекорд України. Документальну фіксацію якого здійснив уповноважений представник відповідної організації.

2. Георгiй Георгiадiс, 75 рокiв (Кiпр, м. Лімассол, Філателістична виставка «Т.Г. Шевченко - сторінки життя Великого Патріота», колекція листівок і поштових марок, погашених у різних країнах світу, збиралася впродовж 40 років); оригінал перебуває у фондах Музею Тараса Шевченка у м. Каневі. Члени оргкомітету мали честь особисто ознайомитися з виставкою.

Вступне слово:


Огляд колекції:

https://youtu.be/Z4zYDLTXTto

https://youtu.be/4ttr1JGAGXA

https://youtu.be/ubq1LKk8cXM

https://youtu.be/QtylNtnibPU


Витяг з сайту Національного Шевченківського заповідника:

https://shevchenko-museum.com.ua/default/blog/view/587/blog/5/Vistavka-f%D1%96latel%D1%96stichnoyi-shevchenk%D1%96ani

Власник філателістичної колекції Георгій Георгіадіс родом з Чигиринщини. У дитинстві зацікавився поштовими картками та марками. З часом захоплення переросло у справу всього життя. Майже сорок років збирав, досліджував, систематизував, оформлював власну філателістичну колекцію. З 1971 року основою його колекції стала філателістична Шевченкіана. У рік відзначення 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка колекціонер вирішив подарувати свою колекцію Шевченківському національному заповіднику.

Впродовж 2015-2016 рр. автор передав дві колекції конвертів і поштівок. Перша − з спецпогашеннями (1961 - 2004), здійсненими на батьківщині Тараса Шевченка (с. Шевченкове Звенигородського району), місці його поховання (м. Канів), а також Києві, Харкові, Станіславі, Ленінграді, Москві, Томську. У другій колекції − конверти з марками із серії «200-річчя з дня народження Тараса Шевченка», «Натхненні Кобзарем» з репродукціями мистецьких творів художників-лауреатів Шевченківської премії та спецпогашеннями в Україні та за кордоном.

Представлена на виставці колекція налічує понад 600 унікальних предметів музейного значення, пов'язаних з іменем Тараса Шевченка: поштові штемпелі домарочного періоду Росії, поштові штемпелі і марки Росії (1858-1865), поштові марки царської Росії (1913-1917), поштові марки і блоки України, поштові марки СРСР, марки і конверти зарубіжних країн, поштові конверти та поштові картки України зі спецпогашеннями, картмаксимуми СРСР та Росії, зчіпки марок України з купонами та інші поштові відправлення. У колекції більше десяти речей, які оцінюються в категорії раритетів як RR.

На стендах експонуються унікальні зразки поштових відправлень домарочного періоду. Це аркуші з текстом листа, що надсилається без конверта. На ньому поставлені відмітки, вказані адреси і поставлені штемпелі. У колекції - поштові відправлення з Житомира, Кам'янця-Подільського, Черкас, Чигирина, Києва, Москви (1843−1851, 1855), С.-Петербурга (1839, 1841,1845, 1858,1860, 1861), Орла (1861) з залишками сургучевих печаток та без них. Є також чотири марки Пошти Російської імперії (1913). Особливо рідкісними у колекції є поштові марки Української Народної Республіки, випущені у Відні (1920) у серії «Віденська марка». Але ці марки не були у поштовому обігу. У 2010 році Пошта України випустила поштовий блок «90 років поштовим маркам Української Народної Республіки». У колекції також представлені марки, видані та проштамповані у Польщі, Угорщині, Чехословаччині, Болгарії, Румунії, Німеччині, Великобританії, Італії, Франції, Австрії, США, Канаді, присвячені ювілеям геніїв світової культури.

У 2011 році Георгій Георгіадіс презентував колекцію «Сторінки життя Великого Патріота» на всесвітньому філателістичному сайті, де представлено філателістичні колекції більше 60 країн світу.

4. Нурсултан Назарбаєв, 1940 р.н. - казахстанський державний і політичний діяч, чинний президент Казахстану з 24 квітня 1990 року. За шанобливе ставлення до Шевченка та підтримку друкованого видання та «Кобзар в степах Казахстану» й однойменного фільму (упорядники: Євген Козак та Кіностудія імені Івана Миколайчука)

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати